Najpopularniejsze książki wszechczasów

Choć książki to już nie tak popularne medium, jak filmy czy gry to dalej cieszą się sporą popularnością. W tym tekście przedstawię 4 najpopularniejsze książki wszech czasów. Ocena popularności danej książki opiera się o ilość sprzedanych egzemplarzy.

Władca Pierścieni autorstwa J.R.R. Tolkiena

Władca pierścieni to czwarta najlepiej sprzedająca się książka wszech czasów i trudno się dziwić, gdyż do dzisiaj jest uważana za absolutny majstersztyk i pozycję więcej niż obowiązkową dla każdego fana fantasy. Tolkien w ów książce zbudował niewyobrażalnie wielki i bogaty w treść świat, uważa się go często za ojca gatunku fantasy. Jednakże wszyscy są zgodni co do jednego, gdyby nie Tolkien obecna kultura a wraz z nią wszelkie filmy czy gry nie wyglądałaby tak samo. Książka została także zekranizowana i filmowa trylogia władcy pierścieni jest również uważana za jedno z najlepszych dzieł filmowych w historii. Książka sprzedała się w 103 milionach egzemplarzy. 

Harry Potter autorstwa J.K. Rowling 

Harry Potter to książka, która rozbudziła wyobraźnię milionów ludzi na całym świecie, stając się tym samym trzecią najpopularniejszą książką w historii. Fabuła Harry’ego Pottera rozgrywa się na przestrzeni 7 tomów, prezentując nam intrygującą historię o tytułowym Harrym Potterze, który na przestrzeni tomów wraz z przyjaciółmi będzie zmuszony walczyć ze złem czarodziejskiego świata. Do dzisiaj chwali się książkę za odświeżenie literatury dziecięcej, jak i młodzieżowej oraz świetne przedstawienie magii i umiejętne wkomponowanie jej do świata rzeczywistego opisywanego w książce. Zarówno, jak i w przypadku władcy pierścieni Harry Potter doczekał się ekranizacji. Film zarówno jak książka wbił się w umysły widzów, stając się tym samym jedną z najpopularniejszych serii w historii kina. Książka sprzedała się w 400 milionach egzemplarzy.

Wyjątki z dzieł przewodniczącego Mao Tse-Tunga, autorstwa Mao Tse – Tunga

Książka ta stała się drugą najpopularniejszą na świecie przez to, iż jest obowiązkową pozycją dla wszystkich obywateli Chińskiej Republiki Ludowej. Książka szczyci się tam niepodważalną renomą i surowo karane są jakiekolwiek negatywne wywody na temat ów książki. Książka sprzedała się w 820 milinach egzemplarzy

Pismo Święte

Niezależnie kto, jaką wyznaje wiarę, nie można biblii odebrać jakości w wykonaniu. To wielki zbiór wszelakich legend, przypowieści oraz poezji które miały fundamentalne znaczenie dla rozwoju kultury głównie europejskiej. Książka ta przeważa w znaczny stopniu ilością sprzedanych egzemplarzy nad innymi pozycjami z ów listy z racji, iż sprzedała się aż w 3,8 miliardach egzemplarzy.