Książki jako uniwersalny i piękny podarunek dla każdego

Wszelkiego rodzaju podarunki i upominki zawsze warto w pełni dopasować do osoby obdarowanej. Jako ludzie znacząco się między sobą różnimy, mamy odmienne preferencje i gusta. Ciężko jest wskazać jakiś prezent, który mógłby być dopasowany do wielu osób w różnym wieku i z różnymi zainteresowaniami. To właśnie książki są niezwykle uniwersalnym podarunkiem, który można w pełni spersonalizować i dobrać do danej osoby. Zanim jednak dokonasz konkretnego zakupu, rozważ kilka kwestii związanych z czytelnictwem.

Książki do kupienia w formie papierowej czy wirtualnej?

W obecnych czasach książka to już nie tylko plik kartek zebranych pomiędzy dwoma okładkami. Można ją również posiadać w formie pliku elektronicznego, który zostanie otwarty przy pomocy czytnika e-book’ów. Inną opcją jest jeszcze audiobook, który jest ciekawą alternatywą dla osób, które nie mają czasu na czytanie, a z korzyści audiobooka mogą skorzystać podczas dojazdów do pracy czy treningów. Zanim więc dokonasz konkretnego zakupu, zastanów się, w jakiej formie osoba obdarowana najczęściej kupuje swoje książki. 

Ulubiony autor, a może gatunek?

Kolejnym krokiem jest zastanowienie się nad ulubionym autorem lub gatunkiem literackim. Być może ulubiony autor osoby, którą chcesz obdarować, właśnie wydał swoje nowe dzieło? Jeśli nie jesteś pewien, który autor jest najbardziej ceniony przez osobę obdarowaną, pomyśl nad gatunkiem literackim, w którym najczęściej się zagłębia. Może jest miłośnikiem kryminału, zwolennikiem literatury pięknej albo fanem fantasy? Być może preferuje lirykę od prozy? Rozważ wszystkie powyższe kwestie, a przede wszystkim nie dokonuj zakupu w ciemno.

Literackie dodatki do prezentu

Jeśli chcesz jeszcze bardziej uatrakcyjnić prezent w postaci książki, możesz dołączyć do niego praktyczny dodatek jak gustowna zakładka lub podpórka na półkę, w której umieścić będzie można liczne dzieła. Jeśli masz sposobność, możesz również spróbować zdobyć książkę z dedykacją lub autografem, które sprawią, że będzie to wyjątkowy prezent.